Våra regionchefer


Regionindelning

Här ser du dels vilka orter som respektive Lantmännen Maskin-region omfattar, dels vem som är regionchef/er i området.

Region 21/22

21: Luleå, Skellefteå, Umeå, Vilhelmina.
22: Östersund, Sundsvall, Örnsköldsvik, Bollnäs, Hudiksvall.
   
Christer Berglund

  

Christer Berglund
Tfn: 010 - 556 24 54
christer.berglund@lantmannen.com


 

 


Region 23


Uppsala, Västerås, Enköping, Norrtälje, Sala, Tierp, Kungsgården, Borlänge, Hedemora, Köping, Mora
   
Anders Öberg
 

 

Anders Öberg
Tfn: 010 - 556 19 04
anders.oberg@lantmannen.com


 




Region 24/25


Uddevalla, Brålanda, Tanumshede, Karlstad, Säffle, Örebro, Skövde, Falköping, Vara, Lidköping, Askersund
   
Thomas Strömberg
 

 

Thomas Strömberg 
Tfn: 010 - 556 98 81
thomas.stromberg@lantmannen.com

Johan Sävhage
 

 

Johan Sävhage

Tfn: 010 - 556 40 53
johan.savhage@lantmannen.com


Region 26


Eskilstuna, Katrineholm, Nyköping, Norrköping, Linköping, Skänninge, Vimmerby, Gamleby, Grödinge
   
Jan Andersson 

 

Jan Andersson 
Tfn: 010 - 556 16 78
jan.s.andersson@lantmannen.com

Johan Kullander

 

Johan Kullander
Tfn: 010 - 556 16 79
johan.kullander@lantmannen.com 


Region 27 


Falkenberg, Varberg, Vallberga, Ulricehamn, Kungsbacka, Kungälv
   
Lars-Ove Kjeller
 

 

Lars-Ove Kjeller
Tfn: 010 - 556 21 91
larsove.kjeller@lantmannen.com



 

 

 


Region 28 


Jönköping, Vetlanda, Värnamo, Växjö, Karlskrona, Kalmar, Högsby, Lenhovda, Borgholm
   
Dennis Oskarsson
 

 

Dennis Oskarsson
Tfn: 010 - 556 22 84
dennis.oskarsson@lantmannen.com


 

 



Region 29


Mörarp, Skurup, Staffanstorp, Tomelilla, Kristianstad
   
Peter Tillberg 

 

Peter Tillberg 
Tfn: 010 - 556 02 17
peter.tillberg@lantmannen.com

   


Region 30 


Visby, Hemse 
   
Håkan Westberg
 

 

Håkan Westberg
Tfn: 010 - 556 23 29
hakan.westberg@lantmannen.com

   


Region 31


Kalmar, Färjestaden, Högsby, Lenhovda, Borgholm
   
Leif Johansson


Leif Johansson
Tfn: 010 - 556 73 54
leif.a.johansson@lantmannen.com

   
Dela:  
 
Tipsa en vän
Din kommentar har skickats. Ett fel inträffade. Försök igen senare Stäng
Kontakta oss
Ditt meddelande har skickats Ett fel inträffade. Försök igen senare Stäng