Våra regionchefer


Regionindelning

Här ser du dels vilka orter som respektive Lantmännen Maskin-region omfattar, dels vem som är regionchef/er i området.

Region
Nord

Luleå, Skellefteå, Umeå, Örnsköldsvik, Östersund, Sundsvall, Bollnäs, Hudiksvall.
   
Marcus Hedman

 

Marcus Hedman
Tfn: 010 - 556 83 61
marcus.hedman@lantmannen.com 

 


 

 


Region
Mitt


Borlänge, Sala, Uppsala, Norrtälje, Köping, Enköping, Karlstad, Örebro, Askersund, Eskilstuna, Visby, Hemse
   

 Thomas Strömberg

 

Thomas Strömberg 
Tfn: 010 - 556 98 81
thomas.stromberg@lantmannen.com

 

 


 Anders Öberg



Anders Öberg

Tfn: 010 - 556 19 04
anders.oberg@lantmannen.com


Region
Väst


Tanumshede, Brålanda, Uddevalla, Skövde, Vara, Kungälv, Ulricehamn, Jönköping, Vetlanda, Värnamo, Växjö, Falköping
   

 Dennis Oskarsson

 

Dennis Oskarsson
Tfn: 010 - 556 22 84
dennis.oskarsson@lantmannen.com




 

 

Mikael Hansson

Tfn: 010 - 556 98 53
mikael.hansson@lantmannen.com


Region
Öst


Nyköping, Grödinge, Katrineholm, Norrköping, Linköping, Skänninge, Gamleby, Vimmerby, Högsby, Karlmar, Färjestaden
   
 Leif Johansson


Leif Johansson
Tfn: 010 - 556 73 54
leif.a.johansson@lantmannen.com

 

 

Johan Kullander


Johan Kullander

Tfn: 010 - 556 16 79
johan.kullander@lantmannen.com


Region 
Syd


Kungsbacka, Varberg, Falkenberg, Vallberga, Mörarp, Karlskrona, Kristianstad, Staffanstorp, Skurup, Tomelilla
   

 Peter Tillberg

 

Peter Tillberg 
Tfn: 010 - 556 02 17
peter.tillberg@lantmannen.com


 Lars-Ove Kjeller

 

 Lars-Ove Kjeller
Tfn: 010 - 556 21 91
larsove.kjeller@lantmannen.com


 


   
Dela:  
 
Tipsa en vän
Din kommentar har skickats. Ett fel inträffade. Försök igen senare Stäng
Kontakta oss
Ditt meddelande har skickats Ett fel inträffade. Försök igen senare Stäng